Odkazy na zdroje informací

Přináším vám odkazy na praktické zdroje informací z různých oborů lidské činnosti.

Encyklopedie

Encyklopedie Co je to? je stručným slovníkem odborných výrazů, pojmů, termínů a výrazů slov z nejrůznějších oborů lidské činnosti.

Stručný encyklopedický slovník současných i historických osobností z řad sportovců, herců, umělců, politiků, panovníků a dalších. Webové stránky dále obsahují popis současných i zaniklých profesí, lidských vlastností, poruch a nemocí.

Životopisy slavných českých i zahraničních současných i historických osobností z řad politiků, spisovatelů, zpěváků, herců, skladatelů, sportovců atd.

Seznam nejpoužívanějších zkratek a akronymů rozdělených do kategorií jako zkratky států USA, zkratky měn, firem nebo zkratky používané v geocachingu.

Stovky vektorových obrázků (klipartů) zdarma ke stažení. Vyberte si z desítek kategorií jako auta, lidé, květiny nebo ovoce ten nejvhodnější klipart do vašeho dokumentu.

Seznam přípon souborů rozdělených do kategorií. Příklady programů vhodných pro otevření/zobrazení vybraného formátu souboru.

Dopravní značky používané v České republice a na Slovensku. Značky jsou rozděleny do kategorií a obsahují kód a krátký popis.

Závěrem samozřejmě nesmíme zapomenou zmínit nejoblíbenější zdroj informací - encyklopedii Wikipedie.

Rozcestník - menu